v 7 krajích České republiky
společná trasa pro všechny
60 minut na zdolání co nejvíce kilometrů


TERMÍNY:
25. 5. 2024 • 10-18h • Hradec Králové, Šimkovy sady
8. 6. 2024 • 10-18h • Plzeň, OC Plaza
15. 6. 2024 • 10-18h • Litoměřice, Střelecký ostrov
7. 9. 2024 • Praha Bráník 

7 statečných 2024 - podporujeme handicapované svým pohybem

Jedná se o závod na našich trenažerech handbike. Ten bude na jednu hodinu a mohou se ho zúčastnit jak kraje, firmy, organizace, města… S pojízdným sportovištěm přijedeme na předem domluvené místo nebo akci pořádanou daným krajem nebo firmou, den kraje, sportovní den…. a zaměstnanci, lidé z města, kraje, budou mít možnost na stejné trase ujet za jednu hodinu co nejvíc kilometrů. Jinak řečeno, v průběhu dne budeme zapisovat nejlepší časy jednotlivým účastníkům a na konci akce vždy vyhodnotíme. Všechny výsledky budou započítány do celoroční akce. Budou se tak moci poměřit organizace s různým zaměřením a různou adresou působnosti. 
V září proběhne 7 statečných v Praze. Tam bude její součástí jak již zmíněný závod na trenažerech handbike, tak vložený závod na trenažerech běžeckého lyžování. 


Druhou vloženou částí Pražské akce, bude běžecká výzva „Každý krok pomáhá“ a to hned na maratonskou vzdálenost, tedy 42 km. Půjde o výzvu 7 týmů. Jedná se o štafetu, kdy si jednotlivý členové rozdělí celou trasu. Ideální je mít mezi sebou jednoho handy běžce. S protézou, na vozíku….


Každý z týmů, který se účastní zaplatí startovné, to bude použito na podporu handicapovaných, foto a video dokumentaci.

3 různé aktivity – startovné jde na podporu handicapovaných

Jízda na handbike trenažerech – kolech pro vozíčkáře, kde je připravena pro všechny stejná virtuální trasa z České republiky. V časovém úseku 60 minut budete mít možnost zdolat co nejvíce kilometrů. Každý z týmů, který se účastní zaplatí startovné, to bude použito na podporu handicapovaných, foto a video dokumentaci ze závodu.

Praha Braník – vložený závod na trenažerech běžeckého lyžování a běžecká výzva na 42 km.

Speciální týmový závod na trenažerech běžeckého lyžování. Můžete se přihlásit jako tým, dostanete k dispozici 1 trenažer na dobu 1hod a záleží na vás a vaší strategii střídání, kolik metrů dokážete najet. Každý z týmů, který se účastní zaplatí startovné, to bude použito na podporu handicapovaných, foto a video dokumentaci ze závodu.

Běžecká výzva „Každý krok pomáhá“ a to hned na maratonskou vzdálenost 42 km. Půjde o štafetovou výzvu 7 týmů. Kdy si jednotlivý členové rozdělí celou trasu. Ideální je mít mezi sebou jednoho handy běžce. S protézou, na vozíku apod.

Každý z týmů, který se účastní zaplatí startovné, to bude použito na podporu handicapovaných.
Registrace na snydrova@cestazasnem.cz

MÍSTA KONÁNÍ

7. 9. 2024 / Praha, Braník

Další místa a časy konání budou upřesněny...

POPIS AKTIVITY

Jízda na handbike trenažerech (kola pro vozíčkáře), které jsou umístěné v našem pojízdném sportovišti. Můžete jet sami, nebo si udělat mini závod s rodinou či přáteli. Varování: Po výkonu vás budou dočasně bolet ruce!

PODOBA ZÁVODU

• jedna stejná cyklotrasa pro všechny.
• v co nejkratším čase ujet co nejvíce kilometrů.

• nejrychlejší čas se započítává do souboje krajů o nejlepší celkový dosažený čas.

KATEGORIE

účastnit se mohou ženy, muži, děti, senioři či handicapovaní
Bez registrace, můžete dorazit kdykoliv v průběhu dne i s celou rodinou 

DALŠÍ INFORMACE

- pokud je u vámi vybraného města symbol Bezva festu, soutěž probíhá současně s ním. Na možnost další zábavy se můžete podívat zde: www.bezvafest.cz
- v Praze je závod v současně s Ladronkafestem, kde je rovněž mnoho dalších aktivit
- parkování na přilehlých veřejných parkovištích 

7 statečných

  • 7 statečných v roce 2024 bude mít hned 7 zastávek. Cílem tohoto projektu je přiblížit veřejnosti cyklistikou handicapovaných a podpořit je svým pohybem.
  • Letos pořádáme již 8. ročník 7 statečných. Téměř každý rok přicházíme s novým konceptem, vždy však za účelem podpory sportu pro všechny v České republice.
  • Jedná se o závod na našich trenažerech handbike. Závodu se mohou účastnit firmy, kraje, organizace, města apod. S pojízdným sportovištěm přijedeme na předem domluvené místo nebo akci pořádanou daným krajem, firmou či městem. Zaměstnanci či návštěvníci akce budou mít možnost v časovém úseku 60 minut zdolat co nejvíce kilometrů.
  • Všechny výsledky budou započítány do celoroční akce. Budou se tak moci poměřit organizace s různým zaměřením a různou adresou působnosti.
  • Virtuální video trasu uvidí účastníci při jízdě na obrazovce před sebou a mohou si tak užít téměř reálný zážitek z návštěvy dané trasy v sedle handbiku.
  • Projekt je bezbariérový, a tak se ho mohou kromě většinové společnosti
 zúčastnit
    opravdu všichni

• 7. září 2024 •
PRAHA BRANÍKInspirujte se a podívejte se na krátká videa a fotky z projektu CzechTourism 7 statečných v minulých letechPro více informací si prolistujte podrobnější
PROPOZICE projektu  7 STATEČNÝCH.

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás