Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

111 HODIN - FÁZE 1 - ZROZENÍ

Cesta
Přidáno 31.03.2018
Lajk

 

 

Není asi úplně ideální začínat na blogu 111 HODIN touhle větou, ale je to  pravda čistá, takže…

...111 HODIN mně nikdy nijak zvlášť neoslovovalo.

Ono  totiž vytrvalostní závod na  2222 km má na první pohled sice úctyhodné parametry, jenže, když člověk po čtyřicítce přejde od klasického závodění k dlouhým maratonům a po pětačtyřicítce se posune k ultravytrvalostnímu ježdění, konkrétně 24 hodinovkám, pak jsou více nez dva tisíce km v časovém limitu  pod čtyri a půl dne pro osmičlenný tým výzvou spíše logistickou, než závodní.

Když se rozšířily kategorie i o týmy čtyřčlenné, zpozorněl jsem. Jenže jsem narazil na svůj druhý a to osobní limit. Nejsem zkrátka týmovej hráč a v tomhle případě platí, že starýho psa novým kouskům už nejspíš fakt nenaučíš.

No a tak jsem se okolo “ stojedenáctky “ motal jako doprovod v případě startu některých svých kamarádů, sem tam pomohl s přípravou, sem tam pomohl se znalostí tratě v úvodních , nebo naopak závěrečných etapách a tak jsem si myslel, že nikdy nebude jinak.

Jenže, člověk míní….. letos se v propozicích objevily dvoučlenné týmy a byla rázem výzva jako hrom. Ale, je tu to ALE. Sehnat rovnocenného parťáka s fyzickým handicapem, který by dokázal tuhle porci úspěšně zdolat, to je těžkej oříšek. Já mám tu kliku, že znám člověka, se kterým bych si na tohle troufnul. A tak jsem nahodil udičku….a Fanda Hrstka, pětinásobný mistr republiky handicapovaných cyklistů v závodech horských kol, trojnásobný vítěz Českého Poháru Handicup, milovník horských časovek a velkých výzev se chytil skoro hned.

A teď by měla následovat obvyklá peripetie popisující těžkosti se sháněním sponzorů, financí, zajištění a podobně.

Jenže, když má člověk za kamaráda Michala Doušu, majitele několika úspěšných cykloprodejen, šéfa špičkového profesionálního bikového týmu, pořadatele stále úspěšnějsího seriálu závodů Kellys Bike Ranch Cup a cyklistického nadšence v jedné osobě, pak je rázem všechno snazší. A tak jsme snad až nebývale snadno dostali vpravdě profesionální podporu a zázemí, o jakém se nám ani nezdálo.

Jenže….Takovýhle závod je kromě zkoušky výkonnosti a odolnosti také a vlastně možná úplně nejvíc o logistice. A sehnat člověka, na kterého se můžeme spolehnout, v podstatě mu nechat na starost přemýšlení o taktice nejen před, ale hlavně během závodu, to není žádná sranda.

Jenže...zase to JENŽE :-D. My máme zkrátka kliku. Protože když jsme tenhle lehce šílenej návrh přednesli Michalu Kohoutkovi, skvělýmu triatlonistovi a bikerovi, borci , co kromě jinýho dvakrát - a hodně úspěšně - závodil na MS v teréním triatlonu na Havaji...překvapivě se ani moc dlouho nerozmýšlel a kývl.

No a v téhle fázi zatím jsme. A po vinou letošních rozmarů počasí ne úplně ideální zimní přípravě končí fáze 1 - zrození a začíná fáze 2 - příprava tréninková a logistická a hledání patrona, pro kterého závod 111 HODIN pojedeme.

Ale o tom zase až příště. Sledujte náš tým na stránkách www.cestazasnem.cz , dejte, nám lajk - to potěší a hlavně, držte nám palec.

 

Honza " WTB " JírůKomentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.
Jan Jírů
29.04.2018 21:31
K vítězstvi už nám chybí jen přes 2000 km, samá maličkost
František Hrstka
22.04.2018 16:23
Tome o vítězství až tolik nejde ale jaký jsem řekl" tato akce povznáší cyklistiku na jinou úroveň"
Tomáš  Pchálek
04.04.2018 22:40
To vypadá, že jako bez větších problémů máme vítěze :)) těšíme se!!