ČEZ Handy kvadriatlon smíšených dvojic

Díky Héřo, Tome, Hanko a Dane za bezva Lipno!

Přidáno 21.08.2016
Lajk

Už by nás to nemělo překvapovat, ale ano, je to tak! Prožili jsme další báječný den, tentokrát i přes ne úplně sluníčkové počasí. V Přední Výtoni jsme se zúčastnili posledního závodu ČEZ Handy Kvadriatlonu v roce 2016.

Protože Lipno je daleko ze všech koutů Česka, kde jsme členové K4 roztroušení, vydali jsme se směr jih už v sobotu odpoledne. Neuvěřitelně milé a pohostinné přístřeší jsme nalezli u rodiny Kolínských v blízkosti Horní Stropnice asi 60 km od místa závodu. Dlouho nezapomeneme na hory jídla, dobrého pití a povídání a zábavy až do pozdních nočních hodin. K tomu neuvěřitelný výhled na Novohradské hory a do duše vstupující klid všude okolo, kam se jen oko podívalo. Děkujeme!!!

V neděli ráno jsme se vydatně posílili před závodem, naskákali do aut, doslovně, protože čas kvačil :)  a vyjeli jsme směr cíl. Tam už na nás čekal nervózní zbytek družstva („kde proboha jsou!?“) včetně lidských a zvířecích fanoušků.

Na tento závod jsme vyrazili s rekordním počtem přihlášených účastníků. Leoš s Ráďou jako zkušení mazáci, holčičí štafeta v pražském složení Hanka, Dáša, Irča plus skvělá Olí, která nahradila Jardu, a nakonec premiérově i Péťa ve smíšené dvojce s Fitkoloběžkou Renčou. K tomu skvělí fanoušci Tadeáš, Péťa a Eliška.

Že si závod užijeme, bylo jasné hned po příjezdu na místo. V okamžiku, kdy jsme zaparkovali auto, přestalo pršet. :) Času do startu málo, ale Olí a Renča už nás zaregistrovaly, takže zbývalo pouze poskládat kola a handbike, namazat o otřít řetězy, obléci se do vody (někdo si natahování do neoprenu pro jistotu dal 2x, poprvé to zkusil nanečisto obráceně), napsat si čísla lihovou fixou na svalnaté paže a nožky a už se tlačit na výhodnou pozici k vodě. Následoval startovní výstřel a celá masa závodníků se valila do cíle první disciplíny – 400 m ve vodě.

Olí snahu doplavat co nejrychleji k bóji mátl Péťa, otáčejíc se střídavě na záda a zase dopředu. „To jsem něco přeslechla v pravidlech, to se musí?“. Radost a dobrý pocit z pokroku si vychutnali kluci, Leoš se srovnal se svým strachem z vody tak bravurně, že vody Lipna s Ráďou opouštěli dřív, než pozdější vítězové celé kategorie handy/nehandy AZ pokorní!

Další bylo kolo! Nejobtížnějším se ukázal výběh a doběh s kolem z depa, to jsme netrénovali a zadýchalo nám to plíce víc, než pozdější rychlost 37km/h na rovince.

Následovala elektronická střelba. Střílelo to nějak lépe než v Praze. Olí válela, 5 z 5, a navíc ještě pojistila minimální časovou ztrátu střežením volné střelecké pozice! Irča už potřebných 8 tref dostřílela i s chybou a běželo se do finiše na loďku. Tady ve štafetě nezklamala osvědčená a sehraná dvojka Dáša / Hanka. Holky při svém ladném klouzání lodi po vodě předjížděly jiné týmy! A pak už následoval jen krátký běh do cílové brány. V těsném závěsu se do cíle přiřítila i Fit K4 Péťa s Renčou, s úsměvem na tváři, jak jinak! Následovalo čekání na kluky, kteří se malinko zasekli na kolech. Po příjezdu do depa byla kanoe už jen rutinou. :) V cíli se Leoš průjezd bránou vychutnal jako pravý závodník, o Kváčově výrazu v tváři si udělejte názor sami. :)

Kamarádi, všem obrovská gratulace, za účast, nasazení a tu dobrou partu, kterou dokážeme vytvořit.

A zbývají nám už jen závěrečná slova, o která se postaral náš Leoš. Na kapitánův dotaz: „Leoši, jedeš na Zážitkáč?“ Leoš bez mrknutí oka utrousil: „O on někdo nejede?“ :). Náš příběh už tak má pokračování, těšíme se všichni na setkání v Poslově Mlýně koncem září! :)

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.
Tomáš  Pchálek
24.08.2016 11:55
Kamarádi, šprti bylo nadneseně, v to msmyslu, že jste v podstatě nejlepší ve všem .. je tady spousta týmů, který jsou skvělý a dělají úžasné věci, ale podle mého osobního názoru K4 je tým, který je exelentní ve všech rovinách. Takže tady bych oponoval že méně je někdy více. Pokud K4 aktivně žije s svým patronem a týmem, berou ho na výlety, tráví spolu čas - více je jen lépe! Pokud se zúčastnňují všech akcí - proč by méně bylo více? Pokud o sobě dávají vědět a blogují - a navíc nejkvalitněji ze všech co se obsahu týče - proč méně je více? Všechno to směřuje k tomu, že společně ukazujeme, že to jde, být spolu, že můžeme být jeden tým, šíříme pozitivní energii, motivujeme .. a K4 to dělá prostě komlexně nejlépe ze všech. To že jsou šprti byl vtip, škádlení! Kapitán Radek jezdí maraton od prvního ročníku, jezdil dokonce s Heřmanem cesty Evropou mezi lety 2009-2012 .. nejsou to lidi co se letos objevili a urputně se snaží přebít ostatní .) Jak psal Radek, prostě se sešla super parta. Tím ale nechci ubírat ostatním týmům, protože letos je to opravdu skvělý! Všichni jsou skvělý!
Kateřina Štoková
23.08.2016 16:04
To, že někdo dělá něco srdcem a jde do toho naplno neznamená, že je šprt!!!! Tento tým skvěle šíří myšlenku těchto akcí a je to tak skvělá parta lidí, že by je potřeba jim to přát a dodávat další energii. Žádní šprti!! Borci to jsou :-) :) A díky za to co děláte, motivujete tím nejen mě, ale i další. Jen tak dál...
Radoslav Kvaček
23.08.2016 12:48
Ne ne, žádní šprti, jen skvělá parta, která zraje jako víno ...
22.08.2016 18:07
Jo,jo, k nominaci je K4 potřeba pogratulovat, jsou skvělí, ale jsou to neskuteční "šptrti", jak se zmiňuje Tomáš, ale o tom to fakt všechno není!!! Méně je někdy více!!!
Irena Vanišová
22.08.2016 18:03
Včera jsme si to opravdu užili, děkujeme a těšíme se na příště.
Tomáš  Pchálek
22.08.2016 17:53
Ne nadarmo jste nominováni na tým roku! Po letošním roku půjdete do učebnic! Všechno na jedničku! Jen bacha, abyste nebyli mezi ostatními za šprty .o)) jste skvělí, díky Iris za super blog