Metrostav Handy Cyklo Maraton 2019

Jedeme v tom – MHCM 2019!

Cesta
Přidáno 01.06.2019
Lajk

31. března 2019 byl významný den. Byl to den definitivního rozhodnutí, zda se pár přátel, které spojuje vášeň pro cyklistiku a dobrodružství, zaváže několik následujících měsíců dýchat jen pro tu jednu věc a to pro Metrostav Handy Cyklo Maraton. Kdo jste maraton už někdy jeli, jistě víte, že rozhodnutí je to věru zásadní, ovlivňující život nejen samotných účastníků závodu, ale také okruh jejich nejbližších.

Cílem závodu napříč Českou republikou je zdolat v sedle kol neuvěřitelných 2222 km v limitu ještě neuvěřitelnějších 111 hodin. Nic pro citlivé povahy, výzva jen pro silné kluky a holky. Závod se nedá zvládnout bez pořádného tréninku a velkých logistických příprav od počítače. Ale pokud se vám podaří najít ty správné lidi okolo sebe, obtížná výzva se promění v radost a aktivitu, která všechny naplňuje.

Hlava je plná protichůdných pocitů. Existuje mnoho myšlenek, které člověku našeptávají, proč přihlášku nakonec neposlat. Už jsi to párkrát jel, víš, jaká je to neskutečná dřina na trati, víš, kolik probdělých nocí tě čeká při přípravách závodu, víš, že v ohrožení je klid a pohoda rodinného krbu, víš, že riskuješ i přátelství, protože nedostatek spánku a totální vyčerpání v závodě ti nechá hrábnout až na samotné dno a ty snadno podlehneš nevstřícné náladě…

Ale pak se ti vybaví i ten druhý druh zážitků. Totálně pozitivní pocity vnitřního štěstí, které tě dokáží zaplavit u prostých věcí, jako jsou okamžiky sounáležitosti všech účastníků na jedné lodi nebo pomoc kamarádovi na trati, bez ohledu na příslušnost k týmu. Nikdo tu není méněcenný, nikdo tu není víc. To jsou věci, které se vryjí pod kůži, a už se jich jen obtížně dokážeš zbavit. A okamžitě jdeš ten formulář odeslat.

Ano, vidíte správně, my už svou přihlášku odeslali :). Už v tom jedeme, připravujeme se a moc se těšíme! Sledujte naše přípravy, fanděte, přijeďte nás podpořit na trénink nebo do samotného závodu. Vítán je opravdu každý, koho myšlenka práva lidí s handicapem žít svůj život naplno a rovnoprávně oslovuje.A ještě musíme doplnit, kdo je letos naší patronkou, kdo je člověk, pro kterého pojedeme maraton 2019. Tou vzácnou bytostí je Kačenka Šůlová. Kátě je třicet let a od narození má dětskou mozkovou obrnu. Nemůže hýbat dolními končetinami a horními pouze omezeně. Pohybuje se na vozíku, ale to jí nebrání v tom, aby si užívala každý den plnými doušky a co to jen jde. Pracuje jako švadlena v dílně Borůvka Praha o.p.s. a přes svůj handicap je ve svém volném čase velmi akční – jezdí na vodu (pozor! vody se docela bojí!), lyžuje, slaňuje mosty a zkouší spoustu dalších sportovních aktivit. A abychom vás nepřestali uvádět do úžasu, Káťa je také moc šikovná umělecky. Krásně vyšívá – obrázky, ubrusy, znamení zvěrokruhu, krásné sáčky na potraviny, do kterých si můžete nakoupit rohlíky nebo zeleninu.

A s čím se budeme snažit Káťe pomoci? Ač se pohybuje převážně na elektrickém vozíku, který jí zajišťuje velikou samostatnost, občas se najdou momenty, kdy přijde na řadu užití vozíku mechanického. Hlavně u sportovních aktivit, kde vždy není snadný přístup a električák prostě není možné kvůli jeho váze přenášet. Současný mechanický vozík Kátě už dosluhuje a bude v nejbližších měsících potřebovat nový, aby mohla dále žít svůj život aktivně. Rádi bychom se tedy pokusili nashromáždit finance, které tento zatím nereálný cíl posunou ke skutečné realitě.

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.