Okolo měst napříč handicapy

Objeli jsme 4 města

Přidáno 17.06.2016
Lajk

Ročník 2016 Okolo měst se chýlí ke svému závěru. V rámci projektu, který odstartoval 14. května v Brně, a skončí 1. července v Ostravě, se za pomoci GPS trackerů podařilo a podaří zanechat stopy ve 12 městech Česka. Zatímco v roce předchozím se akce teprve rozjížděla a na jednotlivé trasy okolo měst se vydávaly jen malé skupinky cyklistů, někde čítající i jen 1-2 osoby, letos už projekt neuvěřitelně zesílil a čítal desítky účastníků.

A naše K4-ka vyrazila objet 4 města. Pod svá křídla si Radek Kvaček vzal organizaci Okóóólo Hradce… a Pardubek a Renča Fojtíková se pustila s Verunkou Šťastnou z Delikomatu do Okolo Brnéčka. Jako návštěva jsme navíc stihli vycestovat do Plzně.

Společným jmenovatelem všech akcí se z našeho pohledu stala skvělá nálada, zcela nezávisle na vlivu počasí... ať už pražilo sluníčko nebo padaly trakaře. Na trase zdraví cyklisté bez předsudků podávali pomocnou ruku handbikerům při zdolávání technicky obtížných překážek, třeba v ostrých zatáčkách :), a v rámci toho úplně přirozeně vstřebávali informace ze světa, který je nám zdravým při prvním setkání vzdálený. Na konci každé vyjížďky u společného povídání nikdo nepoznal, kdo nějaký handicap má, a kdo ne. Prostě bylo krásné sledovat, jak se projektu daří naplňovat do posledního písmenka své hlavní motto – nestavme bariéry mezi světem handicapovaných a zdravých lidí.

Závěrem už zbývá jen dodat, že se moc těšíme na všechny ročníky příští. A doufáme, že nás příští rok bude ještě více! Přidejte se k nám, nebudete litovat! A pokud máte chuť zorganizovat si okruh okolo svého města, neváhejte se ozvat Héřovi a Tomášovi.

Tým K4

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.
Radoslav Kvaček
18.06.2016 22:14
Co, že jsme se zúčastnili, ale ještě k tomu nám to slušelo ...
Za rok jedeme znovu a věřím, že opět dostaneme důvěru zorganizovat Okóóólo Hradce ... i Okolo Pardubek a odvděčíme se opět posunutím celé akce o kousíček dál.