Okolo měst napříč handicapy

Okolo Ostravy

Přidáno 04.07.2016
Lajk

Je to právě dva dny zpátky, když jsme se sešli v Ostravě. V Ostravě, posledním městě zapojeném do akce „okolo měst napříč handicapy“

Ostrava a Moravskoslezský kraj se postaral o opravdu víc než důstojné zakončení této akce, která začala 15.5. v Brně a navštívila celkem 11 měst.

V Ostravě jsme společně s nadací ČEZ podpořili neziskovou organizaci APROPO, která se zabývá v podstatě podobnou činností jako CZS a tou je osamostatnění lidí se zdravotním postižením. Osamostatněním tak, že nemusí být odkázáni na ústavní péči.

Na trasu vyjelo společně okolo 66 cyklistů v čele s ředitelem Moravskoslezského kraje Tomášem Kotyzou, mluvčí magistrátu města Ostravy Andreou Vojkovskou, zástupci organizace APROPO a dalších osobností kraje a města Ostravy.

Po startu před magistrátem města se peloton vydal na trasu dlouhou přes 50 km, aby svou pouť zakončil v Trojhalí, kde čekalo občerstvení.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na organizaci podíleli. Pavlíně Volné, Gabriele Vysocké, Andree Vojkovské, Tomáši Kotyzovi, Miroslavu Novákovi, Tomáši Macurovi a mnoha dalším.

Už nyní se těšíme na příští rok okolo Ostravy.

Krásné letní dny.

 

Heřman „Héřa“ Volf

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.