Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017

Patroni K4 pro rok 2017

Cesta
Přidáno 14.03.2017
Lajk

V roce 2017 se na trasu handy cyklo maratonu vydají hned dva naše týmy. A každý tým bude mít svého vlastního patrona.

Patronem „čtyřky“, která pojede za Královéhradecký kraj je hasičský kapitán a aktivní sportovec Libor Bohdanecký. Zkušený hasič působíci ve sboru Královéhradeckého kraje se zranil v roce 2016 v rámci svého povolání. Pomáhal lidem v okolí a nyní se sám ocitl na „druhé“ straně, kdy se musí spolehnout na pomocnou ruku ostatních. Úraz při výkonu služby Libora upoutal na invalidní vozík. On se snaží vyrovnat s nenadálou životní situací po svém a jako správný sportovec příliš dlouho neváhal a přijal naši výzvu stát se právoplatným členem K4. Libore, vítej mezi námi a už se těšíme na vše, co spolu zažijeme!

Pokud máte chuť Libora finančně podpořit, můžete mu přispět prostřednictvím transparentní sbírky, kterou organizuje Sportovní klub hasičů KH kraje ve spolupráci s HZS Královéhradeckého kraje. Z vybraných peněz budou hrazeny rehabilitační pobyty a zdravotní procedury a nákup zdravotních, rehabilitačních, sportovních a kompenzačních pomůcek a také realizováno bezbariérové bydlení. Číslo účtu je: 2501132019/2010.

Druhým naším patronem pro osmičlenný tým je třináctiletý Kubík z Holic, který se na podzim 2003 narodil jako zdravé miminko. Ve třech letech krásně mluvil, říkal básničky, nenosil plenky, rád zpíval a především miloval přítomnost druhých lidí kolem sebe. V září 2006 měl nastoupit do školky kam se moc těšil, ale k tomu již bohužel nedošlo. Kubík prodělal herpetickou meningoencephalitidu, která má za následek diagnózu atypického autismu, sekundární epilepsii, těžkou mentální retardaci, obsedantně kompulzivní poruchu osobnosti s projevy agrese, pomočování, hyperaktivitu, syndrom ADHD a těžkou vývojovou poruchu řeči a jazyka. Kubík potřebuje 24 hodinovou péči a neustálý dohled, dojíždí do speciální školy, kde navštěvuje autistickou třídu. Trvale musí užívat medikaci z řad antiepileptik, psychofarmak a opiátů. Je pod dlouhodobým dohledem specialistů neurologa, psychiatra, infekcionisty, logopeda a psychologa. Kubík chřadne a prospěl by mu pobyt u moře. S tím se mu budeme snažit pomoci.

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.