Okolo měst napříč handicapy

Pojďte se projít v oblacích!

Přidáno 24.05.2016
Lajk

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Ne? My vám ukážeme, že to možné je!!! A prvním čtyřem handicapovaným, kteří dorazí za námi v neděli 29. května do Hradce Králové nebo Pardubic, a podpoří myšlenku projektu Okolo měst, zprostředkujeme tento krásný zážitek zdarma!

Máme pro vás totiž čtyři volňásky ke vstupu na naprosto unikátní vyhlídku v areálu na Dolní Moravě – na takzvanou „Stezku v oblacích“. Ta se nachází poblíž horské chaty Slaměnka v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Nahoru se dá dostat pěšky, lanovkou nebo na kole. Samotnávyhlídka dosahuje výšky 55 metrů. A právě díky lanovce je přístup k vyhlídce bezbariérový, ta totiž umí přepravit vozíček do váhy 50 kg. A pozor, areál Dolní Morava je zároveň průjezdním bodem číslo 11 letošního maratonu. :)

Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Opravdu si budete připadat jako s hlavou v oblacích.

Výlet na Stezku může být krásný pro celou rodinu nebo skupinku přátel.  Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. A ti nejodvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.

Návrh projektu stavby pochází z dílny architekta Zdeňka Fránka, který působí od roku 2012 jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci.

A na závěr máme pro zvídavé i několik technických zajímavostí… Při budování vyhlídky se spotřebovalo 380 tun oceli, 300 m3 modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m3 hoblovaných hranolů. Modřín pochází z Rakouských Alp a roste v nadmořské výšce nad 1 000 m.n.m. Věž je kotvená pomocí patek a mikropilot, které jsou zapuštěny až 6,5 m do skalního masivu. Věž odolá vichřici o síle až 200 km/h. V případě dobrých povětrnostních podmínek může být ve věži rovnoměrně rozmístěno až 4 000 lidí. V horní části je lávka zavěšená na ocelových táhlech o celkové délce 600 m.

Krásné video s ukázkou toho, co vás může na Stezce v oblacích čekat.

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.