Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017

Pomůžeme Liborovi na nohy a na Mont Blanc!

Cesta
Přidáno 21.07.2017
Lajk

Letos jedeme maraton jako podporu pro našeho kamaráda – hasiče Libora Bohdaneckého. Libor se před rokem zranil v rámci svého povolání po 20-ti letech výkonu služby v hasičském sboru Královéhradeckého kraje. Jako sportovec tělem i duší by ale rád dál žil svůj život s manželkou Barčou a dětmi aktivně. Jednou by se chtěl třeba i vrátit do milovaných hor. A také vystoupal až na Mont Blanc!

Libor strávil 8 měsíců po nemocnicích a sanatoriích. Tvrdě na sobě makal každý den a maká dál. Dvakrát denně dojíždí na rehabilitace a výsledky jeho neskutečné píle jsou vidět každým dnem. Zpočátku nepohnul prsty na rukou a nohou, dnes dokáže zahýbat nohou v koleni, může řídit auto s úpravou na ruční řízení. Rozsah jeho zranění míchy se nepodařilo lékařům přesně stanovit. Ale ví se, že lidé po podobném úrazu se opět postavili na nohy. Důležitá je informace, že nejlepších výsledků při zlepšení fyzických schopností těla lze dosáhnout pomocí rehabilitací do tří let od úrazu.

S Liborem jsme se podívali už na letní ČEZ Handy Kvadriatlon a sejdeme se určitě v cíli maratonu! Libor s Barčou už doma také přemýšlejí o tom, jak spolu absolvovat příští ročník v závodním poli :).

A právě tady přichází moment, ve kterém můžeme Liborovi pomoci svým drobným kouskem skládačky i my všichni. Rozhodli jsme se uspořádat sbírku, která Libora dokáže poslat na další rehabilitaci a zlepšit jeho hybnost zase o další stupínek! A posunout ho k jeho snu, zase chodit.

Sbírka je otevřená transparentně přes portál DARUJME.CZ zde na odkazu. Pomůže i malá částka, předání příběhu kamarádům okolo vás, sdílení na sociálních sítích.

Však si tu každý z nás už nespočetně krát ověřil, že společně dokážeme veliké věci!

Děkujeme!

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.