Metrostav Handy Cyklo Maraton

Rosťova cesta za splněným snem

Přidáno 16.08.2016
Lajk

Dne 2. 8. 2016 jsme se spolu s týmem Bronec Sport – Píchlej řetěz postavili na start 4. ročníku cyklomaratonu, pořádaným Cestou za snem. Opět jsme zvolili pouze čtyřčlenný tým. Minulý rok se nám podařilo v této kategorii zvítězit, proto byl letos cíl jasný – obhájit titul. Vyrazili jsme v obměněném složení jezdců, ale jádro zůstalo stejné, v čele s handikerem Rosťou, pro kterého to byla již 3. účast v tomto náročném závodě.

Svůj první ročník absolvoval jako člen osmičlenného týmu Bronec Sport – Chrousti, kdy ujel cca 120 km. Jenže to ani zdaleka neodpovídalo jeho potenciálu. Další rok si dal za cíl 211km (symbolických 111km nad minimální limit 100km odpovídá časovému limitu závodu 111 hodin). To se mu již na novém handbiku podařilo zajet. Spokojený v cíli řekl, že sil měl stále víc než dost a že chce víc. Tím se dostáváme k letošnímu ročníku, který byl v mnoha aspektech odlišný a těžší.

Jedním z aspektů bylo to, že Rosťa v průběhu roku hodně bojoval se zdravotními problémy, kvůli kterým nemohl dostatečně trénovat, navíc jeho start byl těsně před odjezdem na závod v ohrožení kvůli kolísajícímu tlaku. Jenže to by to nebyl ten Rosťa, kterého jen tak něco nezastaví. Každou volnou chvíli využil k tvrdému tréninku na cyklotrenažéru a na novém běžkařském trenažéru, který získal od stavební společnosti SKANSKA, výměnou za natočení videa o bezpečnosti práce na pracovišti. (Před sedmi lety se mu stal úraz přímo na pracovišti). Tímto bych jim za tým Bronec Sport a za Nadační fond Bronec Sport pomáhá, chtěl poděkovat za usnadnění tréninku Rosti před závodem.

Pak přišel samotný start a Rosťův cíl byl jasný. Trénink netrénink, letos překoná hranici 300 ujetých kilometrů. Celý tým udělal všechno pro to, aby se mu jeho přání vyplnilo. Stálo to hodně plánování během jízdy, ale když po 40 hodinách závodu měl Rosťa najeto 180km a ostatní borci z týmu jen o něco málo víc, ukázalo se, že vše je na dobré cestě. Často jsme potřebovali, aby Rosťa vystřídal a šel na trať další jezdec, ale on sám nechtěl, protože měl dostatek sil. Později jsme přišli na to, jak ho přimět, aby zastavil, a to tak, že jsme ho začali strašit kopcovitým terénem :).

Když se poslední den na cestě do Prahy objevilo na tachometru číslo 300 km, bylo vyhráno, ale stále mu to ne a ne stačit. Jel, dřel, potil krev. Celý závod si s námi užíval a za odměnu se tachometr v cíli zastavil na čísle 314 km. V konečném součtu jsme se opět dostali na stupně vítězů, letos ale bronzovou pozici, pouhých 30 minut za druhým týmem.

Stále máme co zlepšovat a cíl pro Rosťu na příští rok? Překonat 400km!!!