Okolo měst napříč handicapy

S EPP pojedeme pro Hvězdu Pardubice v Hradci a Pardubkách

Přidáno 26.05.2016
Lajk

V neděli 29. května se i v Pardubicích a Hradci pojede s aplikací EPP – pomáhej pohybem. Vyjedeme body pro pardubický oddíl tělesně postižených sportovců Hvězda Pardubice. V závěru dne na Kunětické hoře předáme zástupcům oddílu v čele s předsedkyní Evou Hrdinovou šek od Nadace ČEZ, který podpoří široké aktivity sportovců oddílu.

Oddíl Hvězda Pardubice letos vstoupil do 20. sezóny svého fungování, sdružuje okolo 150 členů, mezi kterými jsou jednotlivci po úraze, děti z místních stacionářů i celé školní kolektivy. Členové reprezentují oddíl každoročně nejen na akcích regionálního charakteru, v Českém poháru a podobně, ale účastní se i vrcholných atletických soutěží. V letošním roce budou dva atleti Hvězdy reprezentovat na ME v Itálii a stále se rozhoduje o účasti atletů na letní paralympiádě v Riu.

S takovou činností klubu jsou spojené i náklady, na nákup sportovního vybavení, oblečení, dresů, ale i na cestovné, dále náklady na rehabilitaci, regeneraci, na potravinové doplňky, mzdové náklady pro členy realizačního týmu, trenéry a doprovod … V neposlední řadě také oddíl hradí či přispívá na výjezdy na mezinárodní akce, jako jsou letenky, ubytování, startovné, které není schopen hradit částečně či úplně svaz. To vše je potřeba pro dobrou úroveň přípravy zdejších atletů, aby obstáli v konkurenci dalších sportovců a někteří si dokázali vybojovat i účast na paralympiádě. Členy Oddílu Hvězda Pardubice jsou například Jaroslav Petrouš, zástupce nadačního fondu KlaPeto a organizátor každoročního výstupu Na Sněžku nebo Muž roku Martin Zach.

Z příspěvku dárcovského šeku oddíl uhradí také částečné náklady na podzimní a zimní soustředění ve Sportovním centru Nymburk a jeho členové by rádi uspořádali i několik náborových akcí pro nové sportovce ve svých řadách.

Přidejte se k nám, stáhněte si EPP aplikaci a pomůžete tak i vy!

foto: hvezdatps.cz

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.
Radoslav Kvaček
26.05.2016 15:18
Každý, kdo se chcete v neděli 29.5. přidat, nezapomeňte si stáhnout aplikaci EPP pomáhej pohybem.
Věřím, že pro Hvězdu vyšlapeme spousty bodíků, tedy kaček!