Okolo měst napříč handicapy

Světelná show - Okolo měst napříč handicapy v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Přidáno 05.06.2016
Lajk

Pátek 3. 6. 2016 večer se stal pro téměř 70 cyklistů příležitostí propojit vzájemně svou životní energii a získat tolik světla, které pomáhá najít cestu k vysněnému cíli. 

Světlo získané z této cesty bylo určeno patronce projektu Míše Halaburtové, která trpí DMO (dětská mozková obrna) a v důsledku onemocnění má silně poškozený zrak. Jejím snem a cílem je operace očí, která jí pomůže lépe se začlenit do společnosti.

Pomyslný světelný řetěz byl zažehnut v rámci projektu Okolo měst napříč handicapy v Liberci a Jablonci nad Nisou, jejímž organizátorem je organizace Cesta za snem. Nočního putování se zúčastnili zástupci Libereckého kraje a nadace Preciosa, Týmů Skládačky, Osmikrásky a Bronec, kteří jsou stálými účastníky akcí, pořádaných spolkem cesta za snem, a jejich přátelé a kamarádi. První světýlka se rozsvítila v areálu Jedličkova ústavu a postupně se rozlévala v okolí Liberecké a Jablonecké přehrady a v plné síle se rozzářila na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou za přítomnosti samotné Míši, která přivezené světlo uschovala do lucerny, která ji posvítí na cestu kdykoliv bude potřebovat.

Celou akci provázela přátelská atmosféra a pozitivní energie. Byl to krásný a silný zážitek. Opět se ukázalo, že společně tvoříme jednu společnost a společně dokážeme vše, co budeme chtít. 

Velké PODĚKOVÁNÍ patří Petru Tulpovi, radnímu Libereckého kraje, který akci nejen zaštítil, ale také se osobně zúčastnilfirmě Preciosa a řediteli nadace Preciosa Ivu Schöttovi, která vyrobila krásný dárek v podobě lucerny pro Míšu.

Filipovi z týmu Skládačky a Míše z týmu Osmikrásek, kteří se dílem největším zasloužili o organizaci celé akce a zprostředkování dalšího nádherného zážitku. Q Burgeru, díky jehož finanční podpoře věříme, že se podaří splnit Míšin sen o operaci. Birrelu za zajištění nealkoholického ovocného osvěžení a všem, kteří se zasloužili o výborné občerstvení pro účastníky.

Děkujeme všem zúčastněním, že si našli čas, přispěli, aby Míše pomohli splnit sen a podpořili nádhernou akci.

Míša a Filip

Všechny fotky naleznete zde:

https://zappa.smugmug.com/Sports/Okolo-m%C4%9Bst-nap%C5%99%C3%AD%C4%8D-handicapy/i-zmQrSLb

http://matess76.rajce.idnes.cz/2016_Okolo_mest_napric_handicapy_-_Svetlo_pro_Misu/

Komentáře ke článku

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.
Michaela Sůvová
08.06.2016 23:31
Moc děkujeme. Vážíme si toho. Užili jsme si to:)) a srdcaři ??? to jsme:) díky moc za podporu
06.06.2016 11:36
Supéééér!!! Tak tohle asi nemělo chybu. Úžasně jste spojili silný zážitek s užitečnou věcí. Míšo, Filipe a vy všichni ostatní, co jste tak báječně pomáhali, klobouk dolů!!!! I díky vám je ten život hned vlídnější a hezčí. Jste prostě srdcaři a borci.