7 STATEČNÝCH

CzechTourism 7 statečných v centru Prahy. 1000 km na vozíku za 12 hodin?

Cesta
Přidáno 15.09.2020
Lajk

V sobotu 12. září se v centru Prahy na Náměstí Republiky uskuteční unikátní sportovně benefiční projekt CzechTourism 7 statečných. Sedm „statečných“ týmů po sedmi sportovcích se na sedmi trenažérech simulujících jízdu na invalidním vozíku pokusí společně najet 1000 kilometrů během 12 hodin. Pokud se jim to povede, získají 70 tisíc pro handicapované děti v rámci sbírky Lvice 2020. Jednotlivé týmy tvoří muži i ženy, zdraví i handicapovaní. Kromě pomoci dětem se organizátoři ze skupiny Cesta za snem snaží ukázat veřejnosti, že lidé s handicapem i bez něj mohou tvořit fungující tým.

V sobotu 12. září tak můžete přijít na Náměstí Republiky podpořit ty, kdo se do dvanáctihodinové jízdy zapojili. Závod začne v sedm hodin ráno a unikátní trenažéry se nezastaví do sedmi hodin večer. Jednotlivé týmy budou soutěžit mezi sebou v maximálním nájezdu kilometrů, ale jich cíl bude mít společný jmenovatel. Pomoc handicapovaným dětem.

Zapojit se ale může každý! Na Náměstí Republiky budou k dispozici také trenažéry určeny pro veřejnost. Každý má tak možnost vyzkoušet si simulaci jízdy na vozíku a najet kilometry pro děti. Součástí dne bude audiovizuální výstava fotografií a video spotů reprezentující Česko pod patronací CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj. V sobotu 12. září přijďte podpořit sedm statečných a staňte se jedním z nich i vy. Více informací naleznete na www.cestazasnem.cz 

 

Komentáře k novince

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.