Kapitán nároďáku sledge hokejistů Šafi, nejtěžší boj v životě

Cesta
Přidáno 20.09.2018
Lajk

Nikdy jsme ho neviděli brečet. Až doteď. Zdenda Šafi Šafránek, chlap na vozíku, otec tří dětí, paralympionik, kapitán národního sledge hokejového týmu je psychicky na dně. Náš kámoš, který si nikdy nestěžoval. Teď poprvé říká, nemít děti, ukončím to. Už půl roku bojuje s dekubitem, otevřenou ránou na hýždích, širokou jako pěst a hlubokou až na kost. Lékaři mu neumí pomoci. Jeho stav zlehčují, říkají, aby čekal. On je ve fázi, kdy mu z rány vypadávají úlomky kostí a tkání. "Rozpadám se zaživa." Trpí nesnesitelnými bolestmi. Den za dnem. "Kolikrát, když ležím nahoře v ložnici a vidím tam to otevřený střešní okno, tak mám sto chutí tam vylézt a skočit. Potom si ale prostě vzpomenu na tu moji malou Emičku, na Filípka, na Berču. Já se na ně kouknu a nemůžu to udělat, nemůžu je tady nechat. Já to prostě neudělám. I kdybych se měl utrápit bolestí, tak budu chtít furt bejt pro ty děti nějakým vzorem a nějakou motivací…A teď tady z toho brečím, ty vole." Jeden z nejtvrdších chlapů je na pokraji sil. Dochází mu peníze na vyšetření, léky, zákroky. Na hokejovém svazu ani neznají jeho jméno. Je to kapitán národního týmu!!! Bohužel "jen" týmu paralympioniků. Svaz i výbor dělají, že ho neznají. "Nechci nikomu přidělávat starosti, ale jestli někdy budu na tý cizí pomoci závislej, tak to už nezvládnu a na to bude i Emička krátká. Já nedopustím, aby mě někdo musel pomáhat na vozejk, aby u mě držel služby. To se nikdy nestane! Já nikdy nebudu pro nikoho přítěží."

Celý rozhovor od Silvie Dymáková najdete na Příběhy lidí.

Silvie Zdendovi taky založila transparentní účet. "Ač jsem to nikdy nedělal, tak teď jsem v situaci, že se musím snažit sehnat sponzora na zdravotnické pomůcky. Já v žádným případě nechci po nikom statisíce, ale na rovinu říkám, že když by byl někdo, kdo by měl ochotu pomoci, tak toho s velkým díky využiju a použiju to pro svoji léčbu."

Číslo transparentního účtu pro Zdendu: 3166278153/0800
(Spořitelna má 10 dní na jeho zveřejnění na webu, pak lze sledovat veřejně pohyby na účtu).

Zdenda si nikdy nestěžoval. Vychovává 3 děti. Dostal Český tým na 3 paralympijské hry s páskou kapitána. Jezdí po školách, pomáhá charitativním projektům. Teď ale potřebuje pomoct on a jeho rodina. Hokejisti ho poslali k ledu. My mu můžeme pomoci.

Díky moc všem za like a hlavně sdílení, aby se to dostalo mezi co nejvíce lidí. Zdendo, nejsi v tom sám!

Komentáře k novince

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.