Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

Upoutávka na letošní maraton se stěhováky válcuje internet :)

Cesta
Přidáno 04.07.2018
Lajk

Jako upoutávku na letošní Metrostav handy cyklo maraton jsme připravili opravdovou pecku. Nápad vzešel z reálné události, kdy hudebník, tatér a moderátor Rafan zakoupil gril na internetu a vyzval přátelé na facebooku s prosbou, zda mu jej někde nedoveze z Brna. Někdo se ozval, že přes Brno jede dodávkou a gril naloží a doveze. Až v Praze při předání si Rafan uvědomil, že mu gril přivezla parta sledge hokejistů, kteří se vraceli ze zápasu ve Zlině. 

Napadlo nás, co to zkusit zrealizovat. Jak by lidi reagovali, kdyby jim na místo objednané stěhovací firmy přijeli pomoct kluci na vozíku? Přípravy byly důkladné a materiál použitý ve videu je jen to nejlepší, co se podařilo natočit. 

Domluvili jsme se se Zdeňkem Šafránkem, kapitánem národního sledge hokejového týmu, jeho parťáky paralympioniky Zdeňkem Krupičkou a Honzou Matouškem. K hokejistům jsme ještě přizvali Honzu Povýšlila, paralympijského plavce a mistra světa. Role předáka stěhovací party vozíčkářů přijal autor nápadu videa Jakub Ouvín, který má vzrůstové postižení a měří pouhých 135 cm. 

Na reakce lidí, když se jim u dveří objeví tahle stěhovací skvadra, se mrkněte ve videu. Během prvního týden ho na internetu zhlédlo 600 tisíc lidí a deset tisíc lidí video sdílelo! O videu se psalo v bulváru v Čechách i na Slovensku, ale také v seriozních denících, jako Lidové Noviny.

Co jsme tím chtěli říct? Prostě to, že lidi s handicapem mohou v některých situacích působit, jakože tam nepatří. Ale to je omyl. Když fungujeme jako jeden tým, zdraví a handicapovaní, můžeme dokázat velké věci. Třeba společně objet Česko na trase 2222 km v limitu 111 hodin. 

Chtěli jsme tuhle myšlenku dostat mezi veřejnost. Chtěli jsme udělat virální video. A povedlo se. Tady to je!

 

  

Komentáře k novince

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.