Metrostav Handy Cyklo Maraton 2018

Známe jméno KRÁLE letošního Metrostav handy cyklo maratonu!

Cesta
Přidáno 06.08.2018
Lajk

metrostav handy cyklo maraton 2018

V sobotu 4. srpna se pražský park Kampa zaplnil stovkami cyklistů, jejich rodinami, kamarády a fanoušky. Společně slavili návrat z nejdelšího cyklistického podniku v Česku Metrostav handy cyklo maraton 2018. Týmy, tvořeny zdravými a handicapovanými cyklisty, zdolávají trasu o délce 2222 km s časovým limitem 111 hodin. Cílem projektu neziskové organizace Cesta za snem je poukázat na to, že lidé s postižením i většinová společnost mohou fungovat jako jeden tým. A pokud to jde v extrémním závodě, musí to jít i venku na ulici!

metrostav handy cyklo maraton 2018

Organizátoři Metrostav handy cyklo maratonu neradi říkají závod. „Je to více benefiční cyklojízda,“ prozrazuje hlavní organizátor Tomáš Pchálek z Cesta za snem, z.s. „Nejedeme proti sobě, ale soupeříme hlavně sami se sebou. V týmech jsou lidé s různými druhy postižení a s různými stupni daného postižení. Nejde porovnávat, kdo je lepší. Je to o tom zažít to, dokázat dojet v limitu, zvládnout vytvořit fungující tým. V cíli pak získávají všichni stejnou medaili, každý jeden cyklista.“

Šestý ročník unikátního maratonu projel všemi kraji ČR. Účastnilo se jej 40 týmů, tedy téměř 300 cyklistů. Letos kromě klasických kategorií osmi a čtyř členných týmů startovaly také dvoučlenné týmy. Do cíle se dostal jen jediný, Flexira cyklo tým, Petr Pokorný a handicapovaný kolega Miloš Bauer. Miloš Bauer se s najetými sedmi set padesáti kilometry na handbiku, tedy kole s ručním pohonem, stal korunovaným králem letošního ročníku a prvním handbikerem, který dokončil nejdelší cyklo podnik v Česku ve dvoučlenném týmu.

metrostav handy cyklo maraton 2018

Tým neziskové organizace Sananim splnil sen svému patronu „Mácovi,“ kterého i přes velmi těžké postižení vezli pět dní a nocí na speciálně upraveném kole v sedačce. Jejich kamarád tak zažil něco, na co bude vzpomínat po celý život. V týmu Flower Power se na start postavila loňská patronka Tereza Bártová, která minulý rok po nemoci přišla o obě nohy, prsty na rukou a ledviny. Závod absolvovala celý i se zastávkami na výměnu krve v nemocnici v Praze a Brně. Osmnáctiletý handicapovaný cyklista Jan Hotovec snil o maratonu od svých třinácti let. Po šesti letech fandění a doprovázení kamarádů rodičů v doprovodném voze se dočkal a vyrazil v sedle tandemového kola v dresu Bronec Fat Bike.

metrostav handy cyklo maraton 2018

Takových příběhů píše každá ročník desítky. Toto je Metrostav handy cyklo maraton nazývaný taky pro svůj časový limit 111. Postavit tým můžete napřesrok i vy. Stačí se podívat na www.cestazasnem.cz nebo na facebook Cesta za snem.

metrostav handy cyklo maraton 2018

Komentáře k novince

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.