Metrostav Handy Cyklo Maraton 2017

K4 cyklo tým


V roce 2017 se na start handy cyklo maratonu náš čtyřčlenný tým postaví již popáté. Pětidenní cyklo dobrodružství po České republice se nám dostalo pod kůži tak, že jsme zatím nechyběli v žádném ročníku. A už se moc těšíme na tu letošní, jubilejní jízdu.

Náš tým se rozrostl o mnohé nové tváře, o nové přátele v našem okolí. A přesně tohle je asi hlavním mottem našich aktivit kolem Héři a Tomáše. Vážíme si, že jsme na své životní cestě dostali příležitost seznámit se s projekty Cesty za snem a to nás navždy změnilo. Řečeno slovy našeho kapitána Kváči, právě zkušenost potkat se se světem handicapovaných nám pomohla najít smysl ve spojení našich volnočasových aktivit s lidmi, kteří v životě měli chvilku, kdy se zrovna jejich anděl strážný nekoukal. Dnes už víme, že má smysl věnovat kousek svého času druhým, stejně jako víme, že pokud někomu chceme pomoci, udělejme to hned, protože zítra už nemusí být příležitost!

V roce 2017 se na trasu handy cyklo maratonu vydají hned dva naše týmy. A proto také máme dva kamarády - patrony, kterým se budeme tento rok snažit podat pomocnou ruku.

Prvním je třináctiletý Kubík z Holic, který se na podzim 2003 narodil jako zdravé miminko. Ve třech letech mluvil, nenosil plenky, rád zpíval a miloval přítomnost druhých lidí kolem sebe. V září 2006 měl nastoupit do školky, ale k tomu již bohužel nedošlo. Kubík prodělal herpetickou meningoencephalitidu, která má za následek diagnózu atypického autismu, sekundární epilepsii, hyperaktivitu, syndrom ADHD a vývojovou poruchu řeči a jazyka. Kubík potřebuje 24 hodinovou péči, dojíždí do speciální školy, kde navštěvuje autistickou třídu. V současnosti nejvíce potřebuje rehabilitační pobyt v sanatoriu. S tím se mu budeme snažit pomoci formou sehnání financí. Kubíka s námi na žádné akci osobně neuvidíte, ve společnosti cizích lidí se necítí dobře, přesto je pro nás důležitým kolečkem v soukolí fungujícího týmu.

Druhým naším patronem je hasič a aktivní sportovec Libor Bohdanecký z Hradce Králové. Zkušený hasič působíci ve sboru Královéhradeckého kraje se zranil na konci června roku 2016 v rámci svého povolání. Pomáhal lidem v okolí a nyní se sám ocitl na „druhé“ straně, kdy se musí spolehnout na pomocnou ruku ostatních. Úraz při výkonu služby Libora upoutal na invalidní vozík. On se snaží vyrovnat s nenadálou životní situací po svém a jako správný bojovník příliš dlouho neváhal a přijal naši výzvu stát se právoplatným členem K4. Libore, vítej mezi námi a už se těšíme na vše, co spolu zažijeme a že spolu třeba pojedeme závod v roce 2018! I Liborovi se budeme snažit pomoci finanční sbírkou, ze které by si dokázal uhradit další rehabilitační pobyty, které ho neustále posouvají vpřed v jeho současných fyzických limitech. Vždyť Kváča s Liborem jsou domluvení, že spolu vylezou na Mont Blanc! Odkaz na otevřenou sbírku na Libora Bohdaneckého najdete na portálu DARUJME.CZ ZDE.

Děkujeme všem za podporu!

Komentáře k týmu

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.