METROSTAV HANDY CYKLO MARATON 2020

MARATON 8

COVID-19 VYJÁDŘENÍ 

 

   Metrostav handy cyklo maraton bude pokračovat a nezastaví se! 2222 km okolo Česka i v roce 2020!

 

 Osmý ročník nejdelšího cyklistického podniku v Česku odstartuje i v době zákazů a omezení. Metrostav handy cyklo maraton 2020 je postaven na   překonávaní limitů, na spolupráci a posunování hranice možného. 2222 km okolo Česka, přes všech 14 krajů, non-stop bez zastavení. Týmy tvoří zdraví i   handicapovaní cyklisté, muži i ženy, junioři i senioři, amatéři i profíci. Cílem cyklo maratonu není primárně porazit druhé, ale překonat sám sebe. Dokázat,   že cyklistika je otevřena všem, že sport je něco, co nás spojuje. Proto jsme nemohli tento projekt zastavit a odložit na neurčito. Od prvního ročníku je   symbolem cyklo maratonu: "Nikdy se nevzdávat." Ani my se nevzdáme. Našli jsme způsob, jak projekt uskutečnit a věříme, že se nám povede z ročníku,   který ponese mnohá omezení, udělat ten nejsilnější! 

 

   CO VŠECHNO SE DÍKY COVID-19 ZMĚNÍ? 

 

   HROMADNÝ START - každý rok jsme start pojímali jako velkou show, jako místo setkávání týmů mezi sebou, jejich kamarádů, rodin, fanoušků. Start se stovkami lidí letos nebude možné uskutečnit.   Abychom dodrželi vládní nařízení a maximalizovali zdravotní bezpečnost, bude startovat pouze jeden zástupce za tým. Start bude bez diváků. Jeden cyklista z týmu bude reprezentovat tým. Na startu se   uskuteční první časovka na trenažérech. Následně cyklista na startovací stagi dostane prostor pozdravit své parťáky, ostatní týmy, rodiny a fanoušky formou živého vysílání na internet. A vyrazí .. 

 

   BASE CAMPY - místa odpočinku, setkávání, společných aktivit. Měli jsme v plánu vytvořit v campech uzavřenou vesničku, která bude sdružovat cyklisty a jejich podpůrný tým. Nyní, je situace opačná.   Mezi týmy bude prostor, abychom zachovali maximální bezpečnost. Časovky v base campech na handbike trenažérech se uskuteční bez diváků. Vše ale bude stále online vysíláno jako živý stream na   internetu. Vaši fanoušci, podporovatele, budou s vámi! 

 

   OSLAVY CÍLE, ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL - každý rok jsme dojetí zpět do Prahy slavili s velkou pompou. Stánky, atrakce, exhibice, velká stage a kapely. Celodenní festivalové městečko plné lidí a   dobré nálady uprostřed Prahy. Letos to poprvé nebude možné. Po dojetí do cíle, který letos nebude na Kampě, ale na místě startu, na Palmovce, obdrží všichni rovnou své medaile. Tady závod fyzicky   končí. Závěrečný ceremoniál se uskuteční, ale bez diváků, bez cyklistů. Vše bude opět streamováno a přenášeno online na kanály YouTube, Facebook a Instagram. Cyklisté, jejich rodiny a fanoušci   budou závěr maratonu sledovat už ze svých domovů. Předání cen, pohárů a trikotů pro nejlepší časovkáře proběhne na podzim, v listopadu, na galavečeru Cesty za snem v Top Hotelu Praha. 

 

 Je jasné, že osobní kontakt, společná zábava, oslavy, budou chybět. Ale tím, že něco obětujeme, mnohé získáme. Dokážeme náš úžasný projekt udržet při životě i ve chvílích, kdy většina sportovních či   kulturních akcí je zrušena. Pokud jsme se za ty roky něco naučili, je to "Nikdy se nevzdávat a hledat cesty." Lidé s handicapem, pro které jedeme, i handicapované děti, Lvíčata, kterým budeme   pomáhat, také nikdy nemohli říct, nejde to, končím .. S tím, co přijde, se musíme poprat. A pokud existuje možnost, musíme ji zvolit a jít dál. 

 

   ŽIVÝ STREAM 111 HODIN NON-STOP!!!

 O něco letos přijdeme, ale něco nového zase začíná. Situace okolo pandemie nás donutila jít cestami, kterými se ještě nikdo před námi nevydal. Našli jsme partnera, specialistu na živý stream   odkudkoliv po republice, který nám pomůže udělat něco obrovského - 111 hodin non-stop živý přenos z více než deseti zařízení. Poprvé tak můžete prožít maraton přímo s cyklisty, vidět, jak reálně   šlapou, jaká je   atmoféra uvnitř doprovodných aut, vidět časovky, kontroly našich komisařů a samozřejmě start i dojezdy do cíle až po závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků. Budeme mít své   studio, kde budeme   každý den rozebírat nejdůležitější momenty, dělat rozhovory, řešit aktuální výsledky a vývoj závodu. Bude to úplně nová zkušenost. Bude to výzva, kterou jsme se rozhodli   přijmout. Bude to něco, co   ještě před námi nikdo nezkusil. 

 

   HEŘMAN VOLF

 Heřman Volf je bývalý vrcholový atlet. Ve 40 letech upadl nešťastně na lyžích a skončil na vozíku. Během 4 let pak na handbiku objel celou Evropu, aby sobě i ostatním dokázal, že žít se dá naplno i s   handicapem, pokud se člověk nevzdá a bojuje. Před sedmi lety Heřman Volf zorganizoval první Handy cyklo maraton. 2222 km dlouhý cyklistický podnik týmů jedoucí non-stop s limitem 111 hodin. Byl   to první závod svého druhu, kde společně týmy tvoří zdraví a handicapovaní cyklisté. Každý tým navíc jede za člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se s postižením teprve učí žít. Letos v létě se   uskuteční osmý ročník projektu. 2222 km okolo Česka. Nikdo netušil, jaká situace nastane. Že svět zachvátí pandemie, strach, omezení a zákazy. Ale my se nehodláme vzdát. Našli jsme způsob, jak   projekt uskutečnit. Metrostav handy cyklo maraton 2020 bude a nezastaví se! Startujeme 28. července 2020.

 

   STARTOVNÉ ZA NEJNIŽŠÍ CENU PRODLOUŽENO S OHLEDEM NA COVID-19 O 14 DNÍ!!! 

 S ohledem na složitou situaci způsobenou pandemii jsme se rozhodli prodloužit termín registrace s nejnižším startovným o 14 dní, tedy z   původního 30.4. do 14. 5. 2020. Pokud chcete získat startovné za prémiovou cenu 9000,- na tým, registrujte se do termínu 14. května! Jak   provést registraci naleznete níže v propozicích. V případě dotazů pište na pchalek@cestazasnem.cz  

 

POJĎTE DO TOHO S NÁMI! NA KOLE NEBO U SLEDOVÁNÍ ŽIVÉHO VYSÍLÁNÍ 111 HODIN NON-STOP Z NEJVĚTŠÍ CESTY OKOLO ČESKA!!!   

 

        VIDEO MARATON 2020 - SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!                                                                            VIDEO VÝZVA HEŘMANA VOLFA - ŘEDITELE ZÁVODU 

 

 

 

 

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020 

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020 

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020 

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020 

metrostav handy cyklo maraton 2020

metrostav handy cyklo maraton 2020