Spolu v pohybu motivuje i pomáhá

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / 05. 9. 2022

Organizace Cesta za snem, z.s. připravila projekt Spolu v pohybu, jehož smyslem je motivovat lidi k aktivnímu životu a zároveň podpora sportu v dětských domovech. Webové rozhraní zaznamenávající sportovně pohybové aktivity je příležitostí pro každého začít s pravidelnou fyzickou aktivitou.

Dnešní uspěchaná doba a současně život na sociálních sítích nabízí nepřeberné množství aplikací, možností sportovních aktivit ve virtuálním prostoru i soutěží v jednotlivých sportovních disciplín na základě zaznamenaných výsledků. Přínos projektu Spolu v pohybu a vytvořeného webového rozhraní je v možnosti propojení online motivace účastníků s jejich fyzickou aktivitou v rámci závodu bez bariér zahrnujícího různé sportovní disciplíny. Jedná se o příležitost pro každého zájemce, neboť aplikace včetně výběru sportovních aktivit byla navržena i s ohledem na lidi s handicapem. Projekt je koncipován jako podpůrný pro šanci začlenit pohybové aktivity do přirozené součásti života.

Lidé se mohou do projektu kdykoliv zapojit v celé České republice s vědomím, že jim po celou dobu závodu bude poskytována podpora v motivaci, která je základem pro schopnost dosáhnout svého cíle. Účastníci mohou plnit denně sportovní aktivity, které si v aplikaci zvolí a následně je sdílí spolu s ostatními. Každý sportuje sám, ale s vědomím, že je členem společného týmu bez bariér Spolu v pohybu. Cílem je nejen splnění vlastní výzvy, ale i zlepšení fyzické a psychické kondice. Pravidelná fyzická aktivita zajišťuje vyplavování endorfinů, díky čemuž cítíme radost i uvolnění nervového systému. Zároveň pohyb i sport lidi spojuje, boří fyzické i sociální zábrany, je komunikačním prostředkem beze slov a činí je šťastnějšími.

„Cílem projektu je snaha zvednout lidi z postele tou nejpřirozenější cestou, kterou je motivace a smysl pro něco se nadchnout. Téma zdravého životního stylu i nutnosti pohybu je slyšet všude okolo nás. Většině lidí však chybí impuls rozhodnout se začít sportovat a také výdrž pro dlouhotrvající činnost. Projekt nabízí lidem motivaci, neboť mohou sledovat aktivity a výsledky ostatních. Zároveň jim dává konkrétní nástroj v podobě kalendáře aktivit, který se stane jejich sportovním rozvrhem a tyto aktivity se tak nenápadně stanou jejich automatickou denní náplní,“ říká k projektu Heřman Volf, předseda organizace. Využívání aplikace je velice jednoduché a každý se může přidat k již vytvořenému teamu nebo se může do projektu přihlásit se svým vlastním. Účastník si založí v aplikaci deník sportovních aktivit s vlastním profilem a vybere si z nabídky sportů, které chce provozovat. Zároveň si každý stanoví vlastní výzvu v podobě počtu kilometrů, které se bude snažit během svých aktivit dosáhnout. Kilometry lze získat chůzí, cyklistikou, plaváním, běháním, jízdou na koni, lyžováním, cvičením na trenažérech a dalšími aktivitami včetně invalidního vozíku.

Výběr z různých pohybových aktivit umožňuje účast každému včetně osob s fyzickým handicapem. Tento fakt činí projekt výjimečným, neboť vytváří prostor k soutěžení a motivaci všem bez rozdílu. Sdílení deníku s ostatními účastníky nabízí motivaci plnit svůj každodenní plán, stále se zlepšovat a zároveň pocit být součástí teamu. V nabídce aktivit jsou zimní i letní sporty, což umožňuje plnit plán vybraných aktivit po celý rok.
Za každý ujetý kilometr účastníků daruje organizace 1,- Kč na podporu sportu v dětských domovech, a to až do výše 100 000,- Kč. Každá aktivita i kilometr jednotlivých účastníků se započítává do společného výsledku, kterým je pokus objet společně celou zeměkouli. Zápisné do projektu je minimálně Kč 200,- a účastnit se lze i bez využívání aplikace pro sledování pohybu pouze plněním osobní výzvy.

Akce je realizována v rámci projektu #myteporazime neziskové organizace Rozběháme Česko z.ú., která je partnerem organizace.Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz
Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás