Spolupráce 111 Cesty za snem
a Subterry otevře cestu k aktivnímu víkendu
pro celou rodinu

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / 09. 9. 2022

Organizace Cesta za snem, z.s. pořádá akci Subterra Open Weekend, jejímž cílem je umožnit strávení aktivního zážitkového víkendu s outdoorovými aktivitami pro každého bez rozdílu. Desátý ročník akce je zároveň příležitostí zbavit se obav a předsudků, že handicapovaný nemůže žít plnohodnotný aktivní život. Akce se koná od pátku 16. do neděle 18. září 2022 v rekreačním areálu Poslův mlýn nedaleko Máchova jezera.

Víkendový pobyt je určen pro celou rodinu a přátele, kteří spolu mohou strávit aktivně delší čas. Zároveň je místem, kde je možnost prožít skvělé zážitky, relaxovat aktivním odpočinkem, navázat nová přátelství i nalézt v motivujícím prostředí vlastní životní inspiraci.
Všichni bez rozdílu mohou sdílet s ostatními vlastní zkušenosti, načerpat energii a svojí přítomností obohatit život ostatních.

Základy projektu Subterra Open Weekend stojí na pilířích unikátního nápadu organizátora akce a podpory stavební společnosti Subterra a.s., díky čemuž se projekt nemusí držet při zemi a může nabídnout zázemí i aktivity všem „Akce je nejen o zážitcích, ale i o poznání, že svět lidí s handicapem není oddělený a je součástí společnosti. Společné zážitky jsou možností zbavit se určitého stigmatu a zároveň obav, že pohybově znevýhodněné osoby nejsou schopny účastnit se společných aktivit s rodinou nebo přáteli, žít aktivní život, mít vlastní cíle a možnost sdílet nové zážitky,“ říká k projektu Heřman Volf, předseda organizace.

Součástí víkendového pobytu je dobrovolný celodenní program zahrnující různé outdoorové aktivity ve vodě i na souši, turnaj boccia, kroket, discgolf, lukostřelbu, stolní tenis, jízdu na paddleboardech, trenažér ručního řízení a jiné zábavné činnosti. Nedílnou součástí programu je i příležitost vyzkoušet si pohybové rehabilitační trenažéry simulující běžecké lyžování, veslování, pádlování a simulátory handbike cyklistiky, které byly speciálně vyvinuté pro osoby s omezením pohybu. Večer bude zábava pokračovat vystoupením živé kapely a hudbou u táboráku, možností zapojit se do karaoke a příjemným posezením s novými přáteli.

V sobotu se účastníci rozdělí do týmů, které budou složeny z žen, mužů, dětí, seniorů
i lidé s handicapem, což nabízí možnost vzájemně se doplňovat a naučit se fungovat jako jeden tým bez ohledu na rozdíly jednotlivých členů. Smyslem vytvoření smíšených týmů
je možnost naučit se spolu komunikovat a spolupracovat tak, aby zkušenosti z týmové hry byly přínosem do mezilidských vztahů i v běžném životě. V průběhu dne si vyzkouší všechny aktivity a vyberou ze svého týmu zástupce na danou aktivitu.

V neděli potom v průběhu dopoledne budou na jednotlivých stanovištích probíhat soutěže, které se vyhodnotí a po obědě budou vyhlášeni nejen úspěšní zástupci v každé disciplíně, ale i nejúspěšnější tým.
Rezervujte si pobyt pro celou rodinu nebo se přijeďte na akci podívat pouze v sobotu,
nasát přátelskou atmosféru a sledovat dovednosti všech, kteří se rozhodli vystoupit ze své komfortní zóny a žít aktivním životem. Kompletní informace o akci, ubytování a možnost objednání pobytu je k dispozici na stránkách organizátora akce Cesta za snem, z.s. https://www.cestazasnem.cz/openweekend.html. Příznivá cena 1.350,- Kč za ubytování na 2 noci včetně plné penze a zážitkového programu činí akci dostupnou široké veřejnosti. Zážitkový pobyt je nedílnou součástí Metrostav handy cyklo maraton, jehož 10. ročník proběhl v červenci. Každý cyklistický tým jel pro svého patrona, který má od organizátora akce pobyt hrazen v plné výši.


Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz
Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás