Handicapovaní a zdraví cyklisté objíždí republiku, projekt byl oceněn Evropskou unií 

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / červenec 2023

11. ročník Metrostav handy cyklo maratonu je tady. Cyklistická štafeta čtyř a osmičlenných týmů objede během 111 hodin Českou republiku po trase dlouhé 2222 kilometrů a do cíle dojede již po nově otevřené lávce na ostrov Štvanice. Tento cyklistický projekt s účastí handicapovaných cyklistů má za cíl ukázat, že sport a pohyb je tu pro každého a může být dostupný všem. Na určených místech se navíc na pár kilometrů k projíždějícímu maratonu může připojit každý.

Metrostav handy cyklo maraton startuje již toto úterý 25.7. od Löwitova mlýna v Praze. Na start se postaví celkem 20 týmů, které se vydají na pětidenní non-stop jízdu vedoucí průjezdními body umístěnými ve všech 14 krajích. Týmy maratonu vyrazí z Prahy mezi 8 a 12 hodinou, přičemž šťastnou cestu přijde cyklistům popřát např. radní hl.m. Prahy Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA, starosta Prahy 8 Ondřej Gros či zástupci Skupiny Metrostav.

Metrostav handy cyklo maraton je kromě své délky výjimečný především účastí handicapovaných cyklistů. “Každý tým má ve svých řadách minimálně jednoho člena s handicapem. Na cestu se zdravými sportovci se tak vydávají i vozíčkáři, lidé s amputacemi nebo jiným pohybovým postižením. Právě díky tomuto unikátnímu konceptu obdržel Metrostav handy cyklo maraton v minulém roce ocenění od Evropské komise EU Sport Awards #BeInclusive v kategorii Celebrating Diversity. Na toto ocenění jsme opravdu pyšní, protože tento projekt nemá v celé sedmadvacítce obdoby a rozhodně si ho zaslouží,” říká Heřman Volf, předseda organizace Cesta za snem, která maraton pořádá.

Každý rok má Metrostav handy cyklo maraton své téma. Loni to byly rozhledny, před tím vodní díla a letos jsou to významné české osobnosti. Každý průjezdní bod je tak v místě, které je spojeno s některou z vybraných osobností. Maraton díky tomu zůstává pestrý i pro týmy, které se nezřídka účastní pravidelně již několik let.

Zpátky do cíle se budou týmy vracet v průběhu pátku a soboty. Čas návratu totiž záleží na zvolené strategii a nasazení jednotlivých týmů. Jako jedni z prvních pojedou po nově dokončené lávce na ostrov Štvanice, která spojuje Holešovice a Karlín. I tato výjimečná událost je důvodem, proč přijde cyklisty v sobotu 29.7.2023 kolem 17. hodiny do cíle osobně podpořit také primátor hl.m. Prahy pan Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc. Oslavy cíle se může zdarma zúčastnit každý, kdo má rád cyklistiku či kdo by chtěl podpořit myšlenku sportu pro všechny.
Další potřebné informace o maratonu, včetně trasy nebo přihlášených týmu naleznete na www.cestazasnem.cz.

Dlouholetým partnerem projektu je společnost Metrostav a.s.

Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 
Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás