JAK PROJEKT SPOLU V POHYBU PROBÍHÁ? 

Do vybraných středních škol v Praze během září a října postupně umístíme handbike trenažer, který budou mít studenti k dispozici po dobu 1 týdne. Během tohoto týdne je jejich úkolem najet co největší vzdálenost a porazit tak ostatní zapojené školy. Studenti mohou plánovat strategii, organizovat obsazenost a vzájemně spolupracovat na co nejlepším výsledku. Každá škola se zapojí na týden, přičemž celková doba projektu je 2 měsíce. 

Součástí je také úvodní přednáška o životě s handicapem vedená přímo handicapovaným člověkem. Studenti tak budou mít možnost zeptat se na vše, co je k problematice zajímá, nechat se motivovat zvládáním překážek v životě, či si uvědomit křehkost zdraví, které všichni bereme jako samozřejmost.

CO JE CÍLEM PROJEKTU?

Cílem projektu je zábavnou formou mladým lidem přiblížit, že s handicapem život nekončí, je možné sportovat, pracovat, žít naplněný život a být prospěšný celé společnosti. Studenti se také dozví, že handicap nemusí být pouze vrozený, ale během života ho může získat každý z nás, a to až už vlastním přičiněním nebo okolnostmi osudu. Studenti získají osobní zkušenost s člověkem na vozíku a aktivně se seznámí se sportem handicapovaných. Nahlédnou do fyzických, psychických i společenských aspektů života s handicapem.

VYHLÁŠENÍ

Každá ze zapojených škol se dle svého výkonu umístí v žebříčku pražského poháru handbike trenažérů středních škol. Vyhlášení závodu za účasti zástupců hl. m. Prahy a zástupců škol pak proběhne na listopadovém Galavečeru Cesty za snem.

Video z akce

Chcete se svou školou zapojit?
Zajímá Vás víc informací?
Pište na volf@cestazasnem.cz

  Hlavní partneři

  Cesta za snem, z.s.

  José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
  IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

  Běžný účet
  Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
  IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

  Sledujte nás