Moneta Czech Tour
Projekt na podporu aktivního života seniorů

Cesta za snem, z. s. / TISKOVÁ ZPRÁVA / 05. 9. 2022

Organizace Cesta za snem, z.s. vytvořila projekt Moneta Czech Tour na podporu seniorů, jehož smyslem je umožnit lidem ve stáří aktivní život a pohyb. Akce probíhá v rámci všech krajů České republiky v průběhu celého roku formou benefičního závodu pro každého, kdo rád vlastním pohybem podpoří myšlenku zajistit seniorům zlepšení kvality jejich života.

Každý zaregistrovaný tým hradí startovné, které je věnováno vybranému domovu seniorů v místě akce. Finanční prostředky jsou využívány na rozvoj zdravého životního stylu, sportu a rehabilitaci jejich klientů. Cílem závodu je ujet co nejvíce kilometrů jednotlivými týmy na simulátorech handbike cyklistiky speciálně vyvinutými pro osoby s omezením pohybu. Místem konání je mobilní sportoviště, kde jsou simulátory umístěny.

„Benefiční závod Moneta Czech Tour je výjimečný v tom, že jednotlivé týmy porovnávají své síly, a zároveň táhnou za jeden provaz. Společný pohyb i každý ujetý kilometr pomáhá seniorům udržet se v co nejlepší kondici a soběstačnosti. Pohyb a sportovní aktivity jsou nedílnou součástí dobré fyzické i psychické
kondice, kterou se jim skrze tento projekt snažíme umožnit,“ říká Heřman Volf, předseda organizace. Všechny týmy závodí na handbike trenažeru 60 minut a jedou stejnou trasu, kterou závodníci vidí při jízdě na monitoru. Jedná se o stacionární závod, který se koná na jednom místě, což umožňuje divákům po celou dobu podporovat týmy a zároveň sledovat jejich trasu na velkých obrazovkách.

Do závodu se mohou přihlásit týmy bez omezení počtu účastníků, které budou reprezentovat organizace, instituce, města i jakákoliv jiná sdružení. Jízdu si může vyzkoušet každý, neboť simulátory para-cyklistiky handbike jsou bezbariérové.

Umístění týmů se hodnotí na základě počtu ujetých kilometrů v rámci všech týmů v České republice. Nejúspěšnější týmy se zúčastní finále v rámci největšího veletrhu cyklistiky For Bikes v Praze a vítěz obdrží jedinečnou trofej z dílny Preciosa Jablonec. Projekt může být zároveň i zpestřením již fungující akce, která se tak stane součástí smysluplného projektu podporujícího seniory. Startovné týmů může být využito k realizaci benefičního účelu díky spolupráci s generálním partnerem projektu Moneta Money Bank a dalších partnerů.Cesta za snem, z.s. / José Martího 31 / 162 52 Praha – 6 / www.cestazasnem.cz
Heřman Volf / M: 739 220 922 / E: volf@cestazasnem.cz 

Cesta za snem, z.s.

José Martího 31, 162 52 Praha 6 - Veleslavín
IČ: 22712950 • DIČ: CZ22712950

Běžný účet
Číslo účtu: 1110 48 1110 / 2700
IBAN: CZ54 2700 0000 0011 1048 1110

Sledujte nás